HPP Flexible Conduit Corrugated Medium Duty 25mm 10M PVC Grey
HPP Flexible Conduit Corrugated Medium Duty 25mm 10M PVC Grey
Flexible Conduit, Corrugated, Medium Duty, 25 mm, 16.5 mm ID, 25 mm OD, 10 mtr, 150 mm Bend Radius, IP66, PVC, Grey Sheath, -5 to 60 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPP |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | HPPCM25/10-NLA |
| Bend Radius | 150 mm |
| Conduit Size | 25 mm |
| Inside Diameter | 16.5 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 10 mtr |
| Outside Diameter | 25 mm |
| Product Type | Flex Conduit Electrical |
| Sheath Colour | Grey |
| Temperature | -5 to 60 deg C |
Description
Flexible Conduit, Corrugated, Medium Duty, 25 mm, 16.5 mm ID, 25 mm OD, 10 mtr, 150 mm Bend Radius, IP66, PVC, Grey Sheath, -5 to 60 deg C
