HPP Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty 32mm 10M PVC Orange
HPP Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty 32mm 10M PVC Orange
Flexible Conduit, Corrugated, Heavy Duty, 32 mm, 22 mm ID, 32 mm OD, 10 mtr, 192 mm Bend Radius, IP66, PVC, Orange Sheath, -5 to 60 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPP |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | HPPCH32/10-NLA |
| Bend Radius | 192 mm |
| Conduit Size | 32 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 10 mtr |
| Inside Diameter | 22 mm |
| Product Type | Flex Conduit Electrical |
| Sheath Colour | Orange |
| Outside Diameter | 32 mm |
| Temperature | -5 to 60 deg C |
Description
Flexible Conduit, Corrugated, Heavy Duty, 32 mm, 22 mm ID, 32 mm OD, 10 mtr, 192 mm Bend Radius, IP66, PVC, Orange Sheath, -5 to 60 deg C
