HPP Adaptable Box w/Clear Lid Light Grey IP56 Self-Extinguishing Plastic 452 Wx120 Dx372 H mm
HPP Adaptable Box w/Clear Lid Light Grey IP56 Self-Extinguishing Plastic 452 Wx120 Dx372 H mm
Adaptable Box With Transparent Lid General Purpose Modular Splash Proof Industrial, Surface Mount, IP56, Self-Extinguishing Plastic, RAL7035 Light Grey, 372 mm Height, 452 mm Width, 120 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPP |
| Range Name | Scabox |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 686.231 |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 120 mm |
| Height | 372 mm |
| Housing Material | Self-Extinguishing Plastic |
| IP Rating | IP56 |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Adaptable Boxes |
| Width | 452 mm |
Description
Adaptable Box With Transparent Lid General Purpose Modular Splash Proof Industrial, Surface Mount, IP56, Self-Extinguishing Plastic, RAL7035 Light Grey, 372 mm Height, 452 mm Width, 120 mm Depth
