HPM Timer Switch Flush Mount Towel Rail Standard 3 Gang 10A 230/240V 12hr Vertical White Gloss
HPM Timer Switch Flush Mount Towel Rail Standard 3 Gang 10A 230/240V 12hr Vertical White Gloss
Timer Switch Towel Rail Standard, 230/240 Volt, 10 Amp, 3 Gang, Timer Range: 12 hrs, Mounting Centres: 84 mm, Vertical, Flush Mount, White, Gloss Finish, 73 mm Height, 117 mm Width, 18 mm Depth
| Brand | HPM |
|---|---|
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XLP770TRTWE |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 18 mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 73 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Timers |
| Timer Range | 12 hrs |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 117 mm |
Description
Timer Switch Towel Rail Standard, 230/240 Volt, 10 Amp, 3 Gang, Timer Range: 12 hrs, Mounting Centres: 84 mm, Vertical, Flush Mount, White, Gloss Finish, 73 mm Height, 117 mm Width, 18 mm Depth
