HPM Single Power Point Flush Mount Standard 10A 240V Horizontal Black/Matt Silver
HPM Single Power Point Flush Mount Standard 10A 240V Horizontal Black/Matt Silver
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 10 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 1 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, Black, Matt Finish, 73 mm Height, 117 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL787BLMS |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Finish | Matte |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 73 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | GPO Standard |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 117 mm |
Description
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 10 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 1 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, Black, Matt Finish, 73 mm Height, 117 mm Width
