HPM Double Power Point Flush Mount Standard 10A 240V Horizontal Safety Shutter White Electric
HPM Double Power Point Flush Mount Standard 10A 240V Horizontal Safety Shutter White Electric
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 10 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 2 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, White, Matt Finish, 73 mm Height, 117 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL777SWE |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Finish | Matte |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 73 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | GPO Standard |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 117 mm |
Description
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 10 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 2 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, White, Matt Finish, 73 mm Height, 117 mm Width
