HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical Brown
HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical Brown
Switch Cover Plate Standard, 3 Gang, Mounting Centres: 84 mm, For Excel Grids, IP00, Horizontal/Vertical, Flush Mount, Plastic, Brown, Matt Finish, 117 mm Height, 73 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL770/3PLBR |
| Colour | Brown |
| Finish | Matte |
| For Use With | Excel Grids |
| Height | 117 mm |
| IP Rating | IP00 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 73 mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, 3 Gang, Mounting Centres: 84 mm, For Excel Grids, IP00, Horizontal/Vertical, Flush Mount, Plastic, Brown, Matt Finish, 117 mm Height, 73 mm Width
