HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard 1 Gang Horizontal/Vertical White
HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard 1 Gang Horizontal/Vertical White
Switch Cover Plate, 1 Gang, For Use With Excel Grids, Horizontal/Vertical Orientation, IP00, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Plastic, White, Matte, 117 mm Height, 73 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL770/1PLWE |
| Colour | White |
| IP Rating | IP00 |
| Product Type | Covers & Grids |
| For Use With | Excel Grids |
| Material | Plastic |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Height | 117 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Width | 73 mm |
| Finish | Matte |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Mounting Method | Flush |
Description
Switch Cover Plate, 1 Gang, For Use With Excel Grids, Horizontal/Vertical Orientation, IP00, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Plastic, White, Matte, 117 mm Height, 73 mm Width
