HPM Fan Speed Controller Rotary 2 Gang 1.25A 230/240V 300VA Vertical Black
HPM Fan Speed Controller Rotary 2 Gang 1.25A 230/240V 300VA Vertical Black
Fan Speed Controller,, 1.25 Amp, 230-240 Volt AC, 300 VA, Rotary Actuator, Vertical, 2 Gang, 50 Hz, Black, 117 mm Height, 73 mm Width, Mounting Centres: 84 mm
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL300FBL |
| Actuator Type | Rotary |
| Colour | Black |
| Current | 1.25 Amp |
| Height | 117 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Orientation | Vertical |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Power Rating | 300 VA |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Product Type | Fan Controls |
| Width | 73 mm |
Description
Fan Speed Controller,, 1.25 Amp, 230-240 Volt AC, 300 VA, Rotary Actuator, Vertical, 2 Gang, 50 Hz, Black, 117 mm Height, 73 mm Width, Mounting Centres: 84 mm
