HPM Switch Cover Plate Flush Mount Large Standard 1 Gang Vertical Polished Brass
HPM Switch Cover Plate Flush Mount Large Standard 1 Gang Vertical Polished Brass
Switch Cover Plate Large Standard, Standard, 1 Gang, Mounting Centres: 84 mm, For Heavy Duty Rocker Switch, IP00, Vertical, Flush Mount, Plastic, Polished Brass, 117 mm Height, 73 mm Width
| Brand | HPM |
|---|---|
| Range Name | Excel Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XL1036PLPB |
| Colour | Polished Brass |
| For Use With | Heavy Duty Rocker Switch |
| Height | 117 mm |
| IP Rating | IP00 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 73 mm |
Description
Switch Cover Plate Large Standard, Standard, 1 Gang, Mounting Centres: 84 mm, For Heavy Duty Rocker Switch, IP00, Vertical, Flush Mount, Plastic, Polished Brass, 117 mm Height, 73 mm Width
