HPM Exhaust Fan 150mm 230-240 Volt AC 245 cu-m/hr White
HPM Exhaust Fan 150mm 230-240 Volt AC 245 cu-m/hr White
Exhaust Fan, 150 mm, 230-240 Volt, 29 Watt, 50 Hz, 245 cu-m/hr, 160 mm Cut-Out, 218 mm x 225 mm Grill Size, 150 mm Duct, Ceiling/Wall Mounting, Plastic, White, 250 mm Length, 120 mm Width, 250 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R621/8A |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 245 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Cut-Out Size | 160 mm |
| Fan Size | 150 mm |
| Duct Size | 150 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 250 mm |
| Grill Size | 218 mm x 225 mm |
| Length | 250 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Ceiling/Wall |
| Product Type | Exhaust fans |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 120 mm |
| Wattage | 29 Watt |
Description
Exhaust Fan, 150 mm, 230-240 Volt, 29 Watt, 50 Hz, 245 cu-m/hr, 160 mm Cut-Out, 218 mm x 225 mm Grill Size, 150 mm Duct, Ceiling/Wall Mounting, Plastic, White, 250 mm Length, 120 mm Width, 250 mm Height
