HPM Combination Exhaust Fan Light LED 4000K Light Source 300 cu-m/hr White
HPM Combination Exhaust Fan Light LED 4000K Light Source 300 cu-m/hr White
Combination Exhaust Fan Light, Fan Size: 250mm, 230-240 Volt AC, Light Source: LED 4000K, Air Flow Rate (cu-m/hr): 300 cu-m/hr, Cut-Out Size: 300mm, Max. Ceiling Height: 130mm, White, 340mm Width, 220mm Depth
| Brand | HPM |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R620LED |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 300 cu-m/hr |
| Body Colour | White |
| Cut-Out Size | 300 mm |
| Depth | 220 mm |
| Max Ceiling Height | 130 mm |
| Light Source | LED 4000K |
| Fan Size | 250 mm |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Product Type | Exhaust Fans -Light |
| Width | 340 mm |
Description
Combination Exhaust Fan Light, Fan Size: 250mm, 230-240 Volt AC, Light Source: LED 4000K, Air Flow Rate (cu-m/hr): 300 cu-m/hr, Cut-Out Size: 300mm, Max. Ceiling Height: 130mm, White, 340mm Width, 220mm Depth
