HPM Light Sensitive Switch Photoelectric Weatherproof Programmable 10A 230/240V IP56 IP65 Grey
HPM Light Sensitive Switch Photoelectric Weatherproof Programmable 10A 230/240V IP56 IP65 Grey
Light Sensitive Switch Photoelectric Weatherproof Programmable, 230-240 VAC, 10 Amp, 2400 Watt, 50 Hz, IP56/65, Surface Mounting, Grey Base/Opalescent Cover, 0 to 50 deg C, 56 mm Length, 83 mm Width, 83 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PE170R2 |
| Colour | Grey Base/Opalescent Cover |
| Current | 10 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 83 mm |
| IP Rating | IP56/65 |
| Length | 56 mm |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Switches |
| Temperature | 0 to 50 deg C |
| Voltage | 230-240 Volt AC |
| Wattage | 2400 Watt |
| Width | 83 mm |
Description
Light Sensitive Switch Photoelectric Weatherproof Programmable, 230-240 VAC, 10 Amp, 2400 Watt, 50 Hz, IP56/65, Surface Mounting, Grey Base/Opalescent Cover, 0 to 50 deg C, 56 mm Length, 83 mm Width, 83 mm Height
