HPM LED Globe PAR38 8W E27 Cool White 4000K 110deg 800 Lumens 30000 hrs Black
HPM LED Globe PAR38 8W E27 Cool White 4000K 110deg 800 Lumens 30000 hrs Black
LED Globe, PAR38, 8 Watt, E27 Base, Cool White, 4000K, 800 Lumens, 30000 hrs Average Life, >80 CRI, 110 deg Beam Angle, Plastic, Black Finish, 125 mm Diameter, 130 mm Length
| Brand | HPM |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LPAR38024KES |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 110 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 125 mm |
| Lamp Finish | Black |
| Lamp Shape | PAR38 |
| Length | 130 mm |
| Lumens | 800 lm |
| Product Type | LED Lamps |
| Wattage | 8 Watt |
Description
LED Globe, PAR38, 8 Watt, E27 Base, Cool White, 4000K, 800 Lumens, 30000 hrs Average Life, >80 CRI, 110 deg Beam Angle, Plastic, Black Finish, 125 mm Diameter, 130 mm Length
