HPM Luminaires Bunker LED 12W 230-240V Square 4K 870lm Cool White Black 270mm IP65
HPM Luminaires Bunker LED 12W 230-240V Square 4K 870lm Cool White Black 270mm IP65
It's rare to find a square-shaped Bunker Light. Through popular demand, we have designed SELENTA. With its sleek, modern lines and unique, square-shaped finish, this long-lasting LED wall light will be an eye-catcher. So, don't be a square and try a square to jazz up your outdoor area!.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LBL024KBL |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80+ |
| Height | 85 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230-240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Square |
| Length | 270 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1530 lm |
| Mounting Type | Wall |
| Please Note | Outdoor |
| Power Factor | 0.6 |
| Product Type | Luminaires Bunker |
| Temperature | 5 to 25 deg C |
| Wattage | 16 Watt |
| Width | 270 mm |
Description
It's rare to find a square-shaped Bunker Light. Through popular demand, we have designed SELENTA. With its sleek, modern lines and unique, square-shaped finish, this long-lasting LED wall light will be an eye-catcher. So, don't be a square and try a square to jazz up your outdoor area!.
