HPM Switch Rocker 2 Gang 10A/10AX 240V 1 Pole 2 Way Vertical White
HPM Switch Rocker 2 Gang 10A/10AX 240V 1 Pole 2 Way Vertical White
Switch Rocker, 240 Volt AC, 10 Amp/10 AX, 1 Pole, 2 Gang, Configuration: SPDT, Vertical, Mounting Centres: 84 mm, Actuator Type: Rocker, 2 Way, White, 119 mm Height, 85 mm Width, 10 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Vivo |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EV770/2WE |
| Actuator Type | Rocker |
| Colour | White |
| Configuration | SPDT |
| Current | 10 Amp/10 AX |
| Depth | 10 mm |
| Height | 119 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Number Of Ways | 2 Way |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Switch Rockers |
| Width | 85 mm |
| Voltage | 240 Volt |
Description
Switch Rocker, 240 Volt AC, 10 Amp/10 AX, 1 Pole, 2 Gang, Configuration: SPDT, Vertical, Mounting Centres: 84 mm, Actuator Type: Rocker, 2 Way, White, 119 mm Height, 85 mm Width, 10 mm Depth
