HPM Exhaust Fan Round 250mm 230-240 Volt AC 330 cu-m/hr 298mm Cut-Out White
HPM Exhaust Fan Round 250mm 230-240 Volt AC 330 cu-m/hr 298mm Cut-Out White
These exhaust fans are ideal for bathrooms, kitchens and laundries with a honeycomb design to maximise airflow and reduce dust build up.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EFD01RDWE |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 330 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Cut-Out Size | 298 mm |
| Fan Size | 250 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 372 mm |
| Length | 210 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Ceiling |
| Product Type | Exhaust fans |
| Shape | Round |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 410 mm |
Description
These exhaust fans are ideal for bathrooms, kitchens and laundries with a honeycomb design to maximise airflow and reduce dust build up.
