HPM Exhaust Fan 100mm Square 230-240 Volt AC 94 cu-m/hr 110mm Cut-Out White
HPM Exhaust Fan 100mm Square 230-240 Volt AC 94 cu-m/hr 110mm Cut-Out White
If you like contemporary design and have a small space to ventilate, these are the exhaust fans for you. Hate dusty grille covers?
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EF100SQWE |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 94 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Cut-Out Size | 110 mm |
| Fan Size | 100 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 109 mm |
| Grill Size | 158 mm x 158 mm |
| Length | 163 mm |
| Material | Plastic |
| Motor Type | Axial |
| Mounting Method | Wall |
| Product Type | Exhaust fans |
| Shape | Square |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 162 mm |
| Wattage | 14 Watt |
Description
If you like contemporary design and have a small space to ventilate, these are the exhaust fans for you. Hate dusty grille covers?
