HPM DLI Tri-Colour 10W LED Dimmable Downlight with Integrated Driver White 150mm
HPM DLI Tri-Colour 10W LED Dimmable Downlight with Integrated Driver White 150mm
LED Downlight 150 mm Cutout, LED, 10 Watt, 230-240 Volt AC, 50 Hz, Warm White/Cool White/Natural Light, 3000/4000/5000K, 680/730/680 Lumens, 35000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: 80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 90 mm, Plastic, IP44, 72 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DLI150TRIWE |
| IP Rating | IP44 |
| Product Type | LED Downlights |
| Wattage | 7 Watt |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| Light Source | LED |
| Material | Plastic |
| Cut-Out Diameter | 90 mm |
| Height | 72 mm |
| Average Lamp Life | 35000 hrs |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Natural Light |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lumens | 680/730/680 lm |
| Input Voltage | 230-240 Volt |
Description
LED Downlight 150 mm Cutout, LED, 10 Watt, 230-240 Volt AC, 50 Hz, Warm White/Cool White/Natural Light, 3000/4000/5000K, 680/730/680 Lumens, 35000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: 80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 90 mm, Plastic, IP44, 72 mm Height
