HPM Combination Exhaust Fan Light and Heater Non-Ducted 2 x 275W Infrared Lamp Heat 1 x 7W R80 LED 240 cu-m/hr White
HPM Combination Exhaust Fan Light and Heater Non-Ducted 2 x 275W Infrared Lamp Heat 1 x 7W R80 LED 240 cu-m/hr White
Bathroom Exhaust Fan/Light/Heater, 240 mm, 230-240 Volt, 2 x 275 Watt Infrared Lamp Heat Source, 1 x 7 Watt R80 LED, 240 cu-m/hr, 300 mm Cut-Out, 205 mm Max Ceiling Height, White Body
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BH2NDWE |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 240 cu-m/hr |
| Body Colour | White |
| Cut-Out Size | 300 mm |
| Max Ceiling Height | 205 mm |
| Light Source | 1 x 7 Watt R80 LED |
| Fan Size | 240 mm |
| Heat Source | 2 x 275 Watt Infrared Lamp |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Product Type | Fans-Light-Heaters |
Description
Bathroom Exhaust Fan/Light/Heater, 240 mm, 230-240 Volt, 2 x 275 Watt Infrared Lamp Heat Source, 1 x 7 Watt R80 LED, 240 cu-m/hr, 300 mm Cut-Out, 205 mm Max Ceiling Height, White Body
