HPM Single Power Point Flush Mount Standard 20A 240V 2 Pole Horizontal White
HPM Single Power Point Flush Mount Standard 20A 240V 2 Pole Horizontal White
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 20 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 2 Pole, 1 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, White, 70 mm Height, 114 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Standard Range |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 787P20WE |
| Colour | White |
| Current | 20 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 70 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Orientation | Horizontal |
| Mounting Method | Flush |
| Product Type | GPO Standard |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 114 mm |
Description
GPO Switched Outlet Flush Mount Standard, 20 Amp, 240 Volt AC, 50/60 Hz, 2 Pole, 1 Gang, Horizontal, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, White, 70 mm Height, 114 mm Width
