HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard Blank Horizontal/Vertical Brown
HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard Blank Horizontal/Vertical Brown
Switch Cover Plate Standard, Horizontal/Vertical, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, Screw Connection, Plastic, Brown, 114 mm Height, 70 mm Width, 12.5 mm Depth
| Brand | HPM |
|---|---|
| Range Name | Standard Range |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 770/0BR |
| Colour | Brown |
| Connection Type | Screw |
| Depth | 12.5 mm |
| Height | 114 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 70 mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, Horizontal/Vertical, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, Screw Connection, Plastic, Brown, 114 mm Height, 70 mm Width, 12.5 mm Depth
