HPM GPO Switched Outlet Flush Mount Architrave Deep 2 Gang Vertical White Electric
HPM GPO Switched Outlet Flush Mount Architrave Deep 2 Gang Vertical White Electric
GPO Switched Outlet Architrave Deep, 2 Gang, Mounting Centres: 60 mm, IP00, Vertical, Flush Mount, Plastic, White Electric, Brilliant Finish, 81 mm Height, 81 mm Width, 21 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | HPM |
| Range Name | Standard Range |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 2/770PLWE |
| Colour | White |
| Depth | 21 mm |
| Finish | Brilliant |
| Height | 81 mm |
| IP Rating | IP00 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 60 mm |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | GPO Switched Outlets |
| Width | 81 mm |
Description
GPO Switched Outlet Architrave Deep, 2 Gang, Mounting Centres: 60 mm, IP00, Vertical, Flush Mount, Plastic, White Electric, Brilliant Finish, 81 mm Height, 81 mm Width, 21 mm Depth
