Hobson Square Washer Square Hole M10 40 x 40 x 3mm Mild Steel Hot Dip Galvanised
Hobson Square Washer Square Hole M10 40 x 40 x 3mm Mild Steel Hot Dip Galvanised
Square Washer Square Hole, Metric, M10, 11 mm Inside Diameter, Mild Steel, Hot Dip Galvanised, 3 mm Thickness, 40 mm Length, 40 mm Width, HEC
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 200 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WSMSGQ10040030 |
| Fitting Size | M10 |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Imperial-Metric | Metric |
| Length | 40 mm |
| Inside Diameter | 11 mm |
| Material | Mild Steel |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Standards | HEC |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 40 mm |
Description
Square Washer Square Hole, Metric, M10, 11 mm Inside Diameter, Mild Steel, Hot Dip Galvanised, 3 mm Thickness, 40 mm Length, 40 mm Width, HEC
