Hobson Flat Spring Washer M5 x 9.2 x 1.2mm DIN127B Mild Steel Zinc Passivated Yellow
Hobson Flat Spring Washer M5 x 9.2 x 1.2mm DIN127B Mild Steel Zinc Passivated Yellow
Flat Spring Washer, Metric, M5, 9.2 mm Outside Diameter, Spring Steel, Zinc Passivated Yellow, 1.2 mm Thickness, 1.8 mm Width, HEC 127B
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 200 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WRMSYSM05 |
| Finish | Zinc Passivated Yellow |
| Fitting Size | M5 |
| Imperial-Metric | Metric |
| Material | Spring Steel |
| Outside Diameter | 9.2 mm |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Standards | HEC 127B |
| Thickness | 1.2 mm |
| Width | 1.8 mm |
Description
Flat Spring Washer, Metric, M5, 9.2 mm Outside Diameter, Spring Steel, Zinc Passivated Yellow, 1.2 mm Thickness, 1.8 mm Width, HEC 127B
