Hobson Flat Spring Washer M16 x 27.4 x 3.5mm DIN127B Mild Steel Hot Dip Galvanised
Hobson Flat Spring Washer M16 x 27.4 x 3.5mm DIN127B Mild Steel Hot Dip Galvanised
Flat Spring Washer, Metric, M16, 27.4 mm Outside Diameter, Spring Steel, Hot Dip Galvanised, 3.5 mm Thickness, 5 mm Width, HEC 127B
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 200 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WRMSGSM16 |
| Fitting Size | M16 |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Imperial-Metric | Metric |
| Material | Spring Steel |
| Outside Diameter | 27.4 mm |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Standards | HEC 127B |
| Thickness | 3.5 mm |
| Width | 5 mm |
Description
Flat Spring Washer, Metric, M16, 27.4 mm Outside Diameter, Spring Steel, Hot Dip Galvanised, 3.5 mm Thickness, 5 mm Width, HEC 127B
