Hobson Flat Spring Washer M8 x 14.8 x 2mm DIN127B Mild Steel Hot Dip Galvanised
Hobson Flat Spring Washer M8 x 14.8 x 2mm DIN127B Mild Steel Hot Dip Galvanised
Flat Spring Washer, Metric, M8, 14.8 mm Outside Diameter, Spring Steel, Hot Dip Galvanised, 2 mm Thickness, 3 mm Width, HEC 127B
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 200 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WRMSGSM08 |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Fitting Size | M8 |
| Imperial-Metric | Metric |
| Material | Spring Steel |
| Outside Diameter | 14.8 mm |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Standards | HEC 127B |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 3 mm |
Description
Flat Spring Washer, Metric, M8, 14.8 mm Outside Diameter, Spring Steel, Hot Dip Galvanised, 2 mm Thickness, 3 mm Width, HEC 127B
