Hobson Sampson Flat Round Washer M36 x 72 x 3.8mm Zinc Plated
Hobson Sampson Flat Round Washer M36 x 72 x 3.8mm Zinc Plated
Flat Round Washer, Metric, M36, 39 mm ID, 72 mm OD, 3.8 mm Thickness, Zinc Plated, ASTM F436M, RoHS Compliant
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WR43ZM36 |
| Fitting Size | M36 |
| Inside Diameter | 39 mm |
| Imperial-Metric | Metric |
| Outside Diameter | 72 mm |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Thickness | 3.8 mm |
| Standards | ASTM F436M/RoHS Compliant |
Description
Flat Round Washer, Metric, M36, 39 mm ID, 72 mm OD, 3.8 mm Thickness, Zinc Plated, ASTM F436M, RoHS Compliant
