Hobson Sampson Flat Round Washer 1-3/8in x 69.85 x 4mm Zinc Passivated Yellow
Hobson Sampson Flat Round Washer 1-3/8in x 69.85 x 4mm Zinc Passivated Yellow
Flat Round Washer, Imperial, 1-3/8 in, 38.1 mm ID, 69.85 mm OD, 4 mm Thickness, Zinc Passivated Yellow, ASTM F436
| Brand | Hobson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WR43Y137 |
| Fitting Size | 1-3/8 in |
| Imperial-Metric | Imperial |
| Inside Diameter | 38.1 mm |
| Outside Diameter | 69.85 mm |
| Product Type | Strut Fasteners & Fixings |
| Standards | ASTM F436 |
| Thickness | 4 mm |
Description
Flat Round Washer, Imperial, 1-3/8 in, 38.1 mm ID, 69.85 mm OD, 4 mm Thickness, Zinc Passivated Yellow, ASTM F436
