Hobson Wall Plug Tapered Point Universal 10x50mm Nylon Grey
Hobson Wall Plug Tapered Point Universal 10x50mm Nylon Grey
Wall Plug Tapered Point Universal, 10 mm, 50mm Length, 60mm Drill Depth, 10mm Drill Diameter, Nylon, Grey, 16-18G Screw Size
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hobson |
| Standard Pack Size | 500 |
| UNSPSC Class | 31162100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MWPNUG10 |
| Colour | Grey |
| Fixing Size | 10 mm |
| Drill Diameter | 10 mm |
| Finish | Nylon |
| Length | 50 mm |
| Product Type | simple |
| Screw Size | 16-18G |
Description
Wall Plug Tapered Point Universal, 10 mm, 50mm Length, 60mm Drill Depth, 10mm Drill Diameter, Nylon, Grey, 16-18G Screw Size
