Hobson Nail in Anchor Mushroom Head 6.5x32mm Zinc Alloy
Hobson Nail in Anchor Mushroom Head 6.5x32mm Zinc Alloy
Nail-In Anchor Mushroom Head, 6.5 mm Diameter, Mushroom Head, 32 mm Length, 25 mm Embedment Depth, 7 mm Maximum Fixture Thickness, 7.5 mm Fixture Hole Diameter, Zinc Alloy Body/Steel Pin, Zinc Plated, 100
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hobson |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 31162100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FSMNPZM0650032 |
| Diameter | 6.5 mm |
| Embedment Depth | 25 mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Fixture Hole Diameter | 7.5 mm |
| Head Type | Mushroom |
| Length | 32 mm |
| Material | Zinc Alloy Body/Steel Pin |
| Maximum Fixture Thickness | 7 mm |
| Pack Size | 100 Pack |
| Product Type | simple |
Description
Nail-In Anchor Mushroom Head, 6.5 mm Diameter, Mushroom Head, 32 mm Length, 25 mm Embedment Depth, 7 mm Maximum Fixture Thickness, 7.5 mm Fixture Hole Diameter, Zinc Alloy Body/Steel Pin, Zinc Plated, 100
