Hills Industries Digital TV Antenna UHF 28-51 Channel 9-14 dB Gain Female Connector
Hills Industries Digital TV Antenna UHF 28-51 Channel 9-14 dB Gain Female Connector
Digital TV Antenna, Channels: UHF 28-51, Gain (dB): 9-14 dB, Front to Back Ratio: 12-23 dB, 526-695 MHz, Number of Elements: 10 Elements, Boom Size: 1155mm Length, Connector Type: F Type Female, Balun Type: PCB Balun, Clamp Mounting, For Use With: Digital TV, Aluminium Body, Silver, TSP2851 Prime Band 4
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hills Industries |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43221700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FB608580-NLA |
| Channels | UHF 28-51 Channels |
| Balun Type | PCB Balun |
| Boom Size | 1155 mm Length |
| Connector Type | F Type Female |
| For Use With | Digital TV |
| Frequency | 526-695 MHz |
| Front to Back Ratio | 12-23 dB |
| Number of Elements | 10 Elements |
| Mounting Method | Clamp |
| Material | Aluminium |
| Please Note | TSP2851 Prime Band 4 |
| Product Type | TV Antennas |
Description
Digital TV Antenna, Channels: UHF 28-51, Gain (dB): 9-14 dB, Front to Back Ratio: 12-23 dB, 526-695 MHz, Number of Elements: 10 Elements, Boom Size: 1155mm Length, Connector Type: F Type Female, Balun Type: PCB Balun, Clamp Mounting, For Use With: Digital TV, Aluminium Body, Silver, TSP2851 Prime Band 4
