Hella Spiral Cable Wrap 6-18mm 12mm 10M Black
Hella Spiral Cable Wrap 6-18mm 12mm 10M Black
Spiral Cable Wrap, Bundle Range: 6 to 18 mm, 6 mm ID, 12 mm Nominal ID, Polyethylene Body, Black, 100 deg C, 10 Mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hella |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 8348 |
| Bundle Range | 6-18 mm |
| Inside Diameter | 6 mm |
| Colour | Black |
| Length | 10 mtr |
| Nominal Diameter | 12 mm |
| Product Type | Loom & Spiral Tubes |
| Temperature | 100 deg C |
Description
Spiral Cable Wrap, Bundle Range: 6 to 18 mm, 6 mm ID, 12 mm Nominal ID, Polyethylene Body, Black, 100 deg C, 10 Mtr Length
