Heinelec Combination RCD Circuit Breaker RCBO 1P+ N 10 Amp 110 to 240V AC 6 kA 3Module 78mm Clip Tray Surface
Heinelec Combination RCD Circuit Breaker RCBO 1P+ N 10 Amp 110 to 240V AC 6 kA 3Module 78mm Clip Tray Surface
Combination RCD Circuit Breaker RCBO, 10 Amp, 110 to 240 Volt AC, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 6 kA, Trip Sensitivity: 30 mA, Number of Poles: 1P + N, Number of Modules: 3, 78mm Module Width, 0.75 to 35 mm Terminal Connection, Shrouded Line and Load, IP2X, Clip Tray, Surface,-40 to 85 deg C, 119.5mm Height, 64.6mm Width, 80mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Heinelec |
| Range Name | SF15AE |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SF15AE10 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Depth | 80 mm |
| Connection Type | Shrouded Line and Load |
| Current | 10 Amp |
| Height | 119.5 mm |
| Interrupt Capacity | 6 kA |
| IP Rating | IP2X |
| Mounting Method | Clip Tray/Surface |
| Modules | 3 Module 78 mm |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Combination RCBO |
| Temperature | -40 to 85 deg C |
| Terminal Connection | 0.75-35 sq-mm |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Voltage | 110-240 Volt |
| Width | 64.6 mm |
Description
Combination RCD Circuit Breaker RCBO, 10 Amp, 110 to 240 Volt AC, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 6 kA, Trip Sensitivity: 30 mA, Number of Poles: 1P + N, Number of Modules: 3, 78mm Module Width, 0.75 to 35 mm Terminal Connection, Shrouded Line and Load, IP2X, Clip Tray, Surface,-40 to 85 deg C, 119.5mm Height, 64.6mm Width, 80mm Depth
