Haneco LED Highbay Linear 160W 220-240V 5K 21740lm Dimmable Aluminium Polycarbonate 50000hr IP65 Grey
Haneco LED Highbay Linear 160W 220-240V 5K 21740lm Dimmable Aluminium Polycarbonate 50000hr IP65 Grey
LED Highbay Linear, LED, 160 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Polycarbonate Diffuser 5000K, 21740 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, 40 x 130 deg Beam Angle, CRI: >80, Dimmable, IP65, Suspended/Surface Mounting, Aluminium, Grey, 1516mm Length, 126mm Width, 99mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Haneco |
| Range Name | Meridian |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MERID160W40X130 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 40 x 130 deg |
| Colour Temperature | 5000K |
| Colour | Grey |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 99 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 1516 mm |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium |
| Lumens | 21740 lm |
| Mounting Method | Suspended/Surface |
| Product Type | Luminaires High Bay |
| Width | 126 mm |
| Wattage | 160 Watt |
Description
LED Highbay Linear, LED, 160 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Polycarbonate Diffuser 5000K, 21740 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, 40 x 130 deg Beam Angle, CRI: >80, Dimmable, IP65, Suspended/Surface Mounting, Aluminium, Grey, 1516mm Length, 126mm Width, 99mm Height
