Haneco LED Track Light COB LED 25W 2270lm 4K White
Haneco LED Track Light COB LED 25W 2270lm 4K White
LED Track Light, COB LED, 25 Watt, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, Neutral, 4000K, 2270 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, 35 deg Beam Angle, CRI: >80, Die-Cast Aluminium, White, Powder Coated Finish, 104 mm Length, 225 mm Width, 203 mm Height, IP40
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Haneco |
| Range Name | Foci |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FOCI25W-W4KTRK |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour Designation | Neutral |
| Beam Angle | 35 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Colour | White |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 203 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP40 |
| Length | 104 mm |
| Light Source | COB LED |
| Lumens | 2270 Lumens |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Product Type | LED Track Lights |
| Width | 225 mm |
| Wattage | 25 Watt |
Description
LED Track Light, COB LED, 25 Watt, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, Neutral, 4000K, 2270 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, 35 deg Beam Angle, CRI: >80, Die-Cast Aluminium, White, Powder Coated Finish, 104 mm Length, 225 mm Width, 203 mm Height, IP40
