Hager Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical White
Hager Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical White
Switch Grid and Cover Plate, 3 Gang, Horizontal/Vertical Orientation, IP20, Flush Mounting, 32 mm Mounting Centres, Polycarbonate, White, Glossy, 117 mm Height, 77 mm Width, 12 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hager |
| Range Name | Hagerblu Premiere |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WBSP3 |
| Colour | White |
| Depth | 12 mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 117 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Centres | 32 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Width | 77 mm |
Description
Switch Grid and Cover Plate, 3 Gang, Horizontal/Vertical Orientation, IP20, Flush Mounting, 32 mm Mounting Centres, Polycarbonate, White, Glossy, 117 mm Height, 77 mm Width, 12 mm Depth
