Hager Switch Cover Plate Flush Mount Standard 6 Gang Vertical White
Hager Switch Cover Plate Flush Mount Standard 6 Gang Vertical White
Switch Cover Plate Standard, 6 Gang, Vertical, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, White, Matt Finish, 117 mm Height, 77 mm Width, 4 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hager |
| Range Name | Silhouette |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WBSCV6-MW |
| Colour | White |
| Depth | 4 mm |
| Finish | Matte |
| Height | 117 mm |
| Material | UV-Stabilized Polycarbonate |
| Number Of Gangs | 6 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 77 mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, 6 Gang, Vertical, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, White, Matt Finish, 117 mm Height, 77 mm Width, 4 mm Depth
