Hager Switch Cover Plate Flush Mount 4 Gang Vertical Matte Black
Hager Switch Cover Plate Flush Mount 4 Gang Vertical Matte Black
Switch Cover Plate Silhouette, 4 Gang, Vertical, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, Black, Matt Finish, 117 mm Height, 77 mm Width, 4 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hager |
| Range Name | Silhouette |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WBSCV4-MB |
| Colour | Black |
| Depth | 4 mm |
| Finish | Matte |
| Height | 117 mm |
| Material | UV-Stabilized Polycarbonate |
| Number Of Gangs | 4 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 77 mm |
Description
Switch Cover Plate Silhouette, 4 Gang, Vertical, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, Black, Matt Finish, 117 mm Height, 77 mm Width, 4 mm Depth
