Hager Switch Mechanism Push Button ON/OFF 20AX 20AX 250V 1 Pole Neon Indicator Red
Hager Switch Mechanism Push Button ON/OFF 20AX 20AX 250V 1 Pole Neon Indicator Red
Neon Indicator Switch Mechanism, 250 Volt, 20 AX, 1 Pole, Control Type: Push Button, Screw Terminal, Switch Function: ON/OFF, Red, 24 mm Length, 24 mm Width, 26 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Hager |
| Range Name | Hagerblu |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WBM250NRD |
| Control Type | Push Button |
| Colour | Red |
| Current | 20 AX |
| Depth | 26 mm |
| Length | 24 mm |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | ON/OFF |
| Terminal Type | Screw |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 24 mm |
Description
Neon Indicator Switch Mechanism, 250 Volt, 20 AX, 1 Pole, Control Type: Push Button, Screw Terminal, Switch Function: ON/OFF, Red, 24 mm Length, 24 mm Width, 26 mm Depth
