Hager Current Transformer For Cable & Busbars Primary 100A / Secondary 5A
Hager Current Transformer For Cable & Busbars Primary 100A / Secondary 5A
Current Transformer For Cable & Busbars, Primary 100 Amp/Secondary 5 Amp, Output: 2.5 VA, 50/60 Hz, For Use With: Cable and Busbars, IP10, DIN Rail Mount, -40 to 40 deg C, 70 mm Height x 49.5 mm Width x 30 mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SRA01005 |
| Current | Primary 100 Amp/Secondary 5 Amp |
| Depth | 30 mm |
| For Use With | Cable & Busbars |
| Height | 70 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP10 |
| Output Rating | 2.5 VA |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | Transformers |
| Temperature | -40 to 40 deg C |
| Width | 49.5 mm |
Description
Current Transformer For Cable & Busbars, Primary 100 Amp/Secondary 5 Amp, Output: 2.5 VA, 50/60 Hz, For Use With: Cable and Busbars, IP10, DIN Rail Mount, -40 to 40 deg C, 70 mm Height x 49.5 mm Width x 30 mm Depth
