Hager Dual Side Chassis 48 Pole 160A 400/415V Surface Mount Steel RAL 7035 For Invicta Panelboards
Hager Dual Side Chassis 48 Pole 160A 400/415V Surface Mount Steel RAL 7035 For Invicta Panelboards
Dual Side Chassis, 400-415 Volt, 160 Amp, 48 Phase Phase, 48 Pole, Surface Mounting, For Use With Invicta Panel Boards, IP30, Steel, RAL 7035 Grey, 1000 mm Height, 480 mm Width, 135 mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Range Name | Invicta |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | JVC4800S16TW |
| Colour | Grey |
| Current | 160 Amp |
| Depth | 135 mm |
| For Use With | Invicta Panel Boards |
| Height | 1000 mm |
| IP Rating | IP30 |
| Mounting Method | Surface |
| Material | Steel |
| Number Of Poles | 48 Pole |
| Product Type | simple |
| Voltage | 400-415 Volt |
| Width | 480 mm |
Description
Dual Side Chassis, 400-415 Volt, 160 Amp, 48 Phase Phase, 48 Pole, Surface Mounting, For Use With Invicta Panel Boards, IP30, Steel, RAL 7035 Grey, 1000 mm Height, 480 mm Width, 135 mm Depth
