Hager Full Chassis Standard 48 Pole 160A Isolating Switch DIN Rail Mount 316 Stainless Steel For Panelboards
Hager Full Chassis Standard 48 Pole 160A Isolating Switch DIN Rail Mount 316 Stainless Steel For Panelboards
Full Chassis Standard, 160 Amp Isolating Switch, 48 Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, Stainless Steel, 1200mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Range Name | Performa Elite |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | JPE4800S16DS |
| Colour | Stainless Steel |
| Depth | 250 mm |
| Current | 160 Amp |
| IP Rating | IP66 |
| For Use With | Panelboards |
| Height | 1200 mm |
| Number Of Poles | 48 Pole |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Width | 600 mm |
Description
Full Chassis Standard, 160 Amp Isolating Switch, 48 Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, Stainless Steel, 1200mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
