Hager Split Chassis ELITE 36/18 Pole 200A MCCB DIN Rail Mount 316 Stainless Steel For Panelboards
Hager Split Chassis ELITE 36/18 Pole 200A MCCB DIN Rail Mount 316 Stainless Steel For Panelboards
Split Chassis, 200 Amp MCCB, 36/18 Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, Stainless Steel, 1400mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Range Name | Performa Elite |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | JPE3618M20DS |
| Colour | Stainless Steel |
| Depth | 250 mm |
| Current | 200 Amp |
| IP Rating | IP66 |
| For Use With | Panelboards |
| Height | 1400 mm |
| Number Of Poles | 36/18 Pole |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Width | 600 mm |
Description
Split Chassis, 200 Amp MCCB, 36/18 Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, Stainless Steel, 1400mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
