Hager Hybrid Chass ELITE 12+48P 400A Isolating Switch DIN Rail Mount 316 Stainless Steel RAL 7035 For Panelboards
Hager Hybrid Chass ELITE 12+48P 400A Isolating Switch DIN Rail Mount 316 Stainless Steel RAL 7035 For Panelboards
Hybrid Chassis, 400 Amp Isolating Switch, 12+48P Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, RAL 7035, 1400mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Range Name | Performa Elite |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | JPE1248S40TW |
| Colour | RAL7035 Grey |
| Depth | 250 mm |
| Current | 400 Amp |
| IP Rating | IP66 |
| For Use With | Panelboards |
| Height | 1400 mm |
| Number Of Poles | 12 + 48 Pole |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Width | 600 mm |
Description
Hybrid Chassis, 400 Amp Isolating Switch, 12+48P Poles, DIN Rail, For Use With: Panelboards, IP66, 316 Stainless Steel, RAL 7035, 1400mm Height, 600mm Width, 250mm Depth
