Hager Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof 2P 32A 250V Grey IP66
Hager Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof 2P 32A 250V Grey IP66
Isolator Switch Weatherproof, 250 Volt, 32 Amp, 50/60 Hz, 2 Pole, Surface Mounting, IP66, 6-10 mm Terminal Capacity, Grey, -5 to 40 deg C, 170 mm Height, 84 mm Width, 87 mm Depth, Threaded Entries
| Brand | Hager |
|---|---|
| Range Name | Hagerblu IP66 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | JG232IN |
| Height | 170 mm |
| Depth | 87 mm |
| Current | 32 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Surface |
| Please Note | Threaded Entries |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Product Type | Isolating Switches |
| Width | 84 mm |
| Terminal Capacity | 6-10 mm |
| Temperature | -5 to 40 deg C |
| Voltage | 250 Volt |
Description
Isolator Switch Weatherproof, 250 Volt, 32 Amp, 50/60 Hz, 2 Pole, Surface Mounting, IP66, 6-10 mm Terminal Capacity, Grey, -5 to 40 deg C, 170 mm Height, 84 mm Width, 87 mm Depth, Threaded Entries
