Hager Kilowatt Hour Meter Electronic DIN Rail Mount Direct 40A 1M S0 MID 50Hz
Hager Kilowatt Hour Meter Electronic DIN Rail Mount Direct 40A 1M S0 MID 50Hz
Kilowatt Hour Meter Electronic, 230 Volt, 2 VA, 50 Hz, IP20, DIN Rail Mount, -25 to 55 deg C, 92 mm Height, 18 mm Width, 60 mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ECP140D |
| Depth | 60 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 92 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Input | 230 Volt |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Width | 18 mm |
| Temperature | -25 to 55 deg C |
| Power Rating | 2 VA |
| Product Type | Kilowatt Hour Meters |
Description
Kilowatt Hour Meter Electronic, 230 Volt, 2 VA, 50 Hz, IP20, DIN Rail Mount, -25 to 55 deg C, 92 mm Height, 18 mm Width, 60 mm Depth
