Hager Combination RCD Circuit Breaker RCBO 4Pole 32 Amp 230/400-240/415VAC 10 kA DIN Rail
Hager Combination RCD Circuit Breaker RCBO 4Pole 32 Amp 230/400-240/415VAC 10 kA DIN Rail
Combination RCD Circuit Breaker RCBO Type A, 230-400/240-415 Volt, 32 Amp, 50 Hz, 10 kA Interrupt Capacity, 30 mA Trip Sensitivity, C Curve, 4 Pole, 1/16 sq-mm Flexible/ 1/25 sq-mm Rigid Terminal, Screw Connection, IP20, DIN Rail Mounting, 55 to 70 deg C, 84 mm Height, 71 mm Width, 70 mm Depth
| Brand | Hager |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ADX432T |
| Connection Type | Screw |
| Current | 32 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Depth | 70 mm |
| Height | 84 mm |
| Interrupt Capacity | 10 kA |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Temperature | 55 to 70 deg C |
| Product Type | Combination RCBO |
| Terminal Connection | 1 / 16 sq-mm Flexible / 1 / 25 sq-mm Rigid |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Trip Characteristic | C Curve |
| Voltage | 230-400/240-415 Volt |
| Width | 71 mm |
Description
Combination RCD Circuit Breaker RCBO Type A, 230-400/240-415 Volt, 32 Amp, 50 Hz, 10 kA Interrupt Capacity, 30 mA Trip Sensitivity, C Curve, 4 Pole, 1/16 sq-mm Flexible/ 1/25 sq-mm Rigid Terminal, Screw Connection, IP20, DIN Rail Mounting, 55 to 70 deg C, 84 mm Height, 71 mm Width, 70 mm Depth
