GSME Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 6 Gang Vertical Black
GSME Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 6 Gang Vertical Black
Switch Grid and Cover Plate, 6 Gang, Vertical Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, UV Stabilised Polycarbonate, Black, 116.5 mm Height, 25.8 mm Width, 75.5 mm Depth, 13 mm Thickness
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Puma |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PUSWPV6GBK |
| Colour | Black |
| Depth | 75.5 mm |
| Height | 116.5 mm |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 6 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Width | 25.8 mm |
| Thickness | 13 mm |
Description
Switch Grid and Cover Plate, 6 Gang, Vertical Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, UV Stabilised Polycarbonate, Black, 116.5 mm Height, 25.8 mm Width, 75.5 mm Depth, 13 mm Thickness
