GSME Switch Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Vertical White
GSME Switch Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Vertical White
Switch Cover Plate, 3 Gang, Vertical Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, UV Stabilised Polycarbonate, White, 116.5 mm Height, 25.8 mm Width, 75.5 mm Depth, 13 mm Thickness, Less Mechanism
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Puma |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PUSWPV3G |
| Colour | White |
| Depth | 75.5 mm |
| Height | 116.5 mm |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Please Note | Less Mechanism |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 25.8 mm |
| Thickness | 13 mm |
Description
Switch Cover Plate, 3 Gang, Vertical Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, UV Stabilised Polycarbonate, White, 116.5 mm Height, 25.8 mm Width, 75.5 mm Depth, 13 mm Thickness, Less Mechanism
